Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • REKONSTRUOVANÁ ŠKOLA

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
čtvrtek, 30 září 2021 08:29

Rorýsí škola

V pátek 24. září byl naší škole předán od České společnosti ornitologické prostřednictvím paní Gabriely Dobruské certifikát „Rorýsí škola“. Tento titul je udělován školám, které se aktivně podílejí na ochraně rorýsů hnízdících na budově, sledují jejich přílet a zadávají svá pozorování na webspringalive.net a zapojují problematiku rorýsů do výuky. V Děčíně jsme zatím jediná škola s tímto certifikátem.

Předání certifikátu proběhlo při hodině přírodopisu v 7.B. Pro obě sedmé třídy pak byl na tento den připraven vzdělávací program zaměřený na čápy (7.B) a na migraci ptáků (7.A). Zmiňované programy ČSO jsou ještě ve fázi vývoje, na žácích se ověřovala jejich proveditelnost a funkčnost. Osobně jsem byl z programů nadšený – integrovaly práci s textem, grafy, žáci museli pracovat v týmu a pak svá zjištění o problematice presentovat před třídou. Myslím, že jsem nebyl jediný, komu se program líbil, ale že se líbil i mnohým žákům.

Na konci programu pak žáci vyplnili dotazník k dané tématice a za jeho odevzdání obdrželi placku „Rorýs je můj kamarád“, kterou si někteří hned připnuli na svůj batoh.

Děkuji paní Dobruské, že k nám přijela až z Prahy a titul rorýsí školy nám osobně předala a rovněž děkuji za pěkný program pro žáky.

Mgr. Lukáš Bartoň

Přečteno: 39 x Naposledy změněno čtvrtek, 30 září 2021 08:39