Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • REKONSTRUOVANÁ ŠKOLA

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
pátek, 17 září 2021 12:06

7. A - Exkurze do Jetřichovic

Ve středu 8. září 2021 se žáci 7.A zúčastnili exkurze do oblasti Jetřichovických skal. Tato exkurze proběhla pod vedením paní Jarmily Judové z NP České Švýcarsko, a to v rámci programu Škola národního parku*.
Děti se do Jetřichovic vypravily autobusem, který přijel přímo ke škole. Po tom, co jsme dorazili do Jetřichovic, jsme byli seznámeni s programem a vydali se na zříceninu hradu Falkenštejn a následně na Mariinu vyhlídku. Výstup k Falkenštejnu zvládli všichni, na Mariinu vyhlídku však všichni nedošli. Někteří se rozhodli využít nabídky si odpočinout těsně pod výstupem na samotnou vyhlídku.
Během exkurze se žáci seznámili s přírodními poměry lokality, s tím, jak se mění lesy a určili si různé druhy stromů, které po cestě potkali, dále si například zahráli na louce u Jetřichovic týmovou hru na poznávání ptáků Českého Švýcarska a naučili se i něco z jejich života a mnoho dalšího.
Počasí exkurzi přálo a vše tak vyšlo na výbornou.

Budu se těšit opět příště.

Mgr. Lukáš Bartoň

*Nositelem projektu je Správa národního parku České Švýcarsko (https://www.npcs.cz/).

Přečteno: 78 x Naposledy změněno pátek, 17 září 2021 12:15