Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • POČÍTAČOVÁ UČEBNA

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
středa, 08 září 2021 11:10

6. B - třídní výlet

Vzájemně se poznat a užít si společné sportovní dopoledne mimo školní lavice – to byl plán na pátek 3. 9. Ráno jsme se sešli ve škole a žáci dostali první úkol – zvolit si mezi sebou 2 kapitány/kapitánky, kteří povedou svá družstva v předem připravených soubojích. Po dlouhém přemlouvání, kdy se do pozice kapitána nikomu moc nechtělo, jsme doslova ukecali Kryštofa a Radima 😊 Ti si pak k sobě náhodně vybrali ostatní členy týmu. Zbýval poslední úkol před tím, než se vydáme ven – zvolit si název týmu. Ze souboje týmů se ve vteřině stal i souboj rodinných příslušníků, protože jeden tým se jmenoval „Tvoje máma“, druhý tým „Tvůj táta“. Čí rodič to vlastně měl být, mi ale žáci neřekli 😊

Naše kroky poté vedly na „palouk“ nad DDM. Tam probíhaly soutěže. Děti se proti sobě utkaly ve velmi známé hře „Kámen, nůžky, papír“, svou chytrost prokázaly v „Piškvorkách“, kde se nakonec ukázalo, že chytrost a přemýšlení vyhrává nad rychlostí, děti také házely vlaštovkou, přetahovaly se lanem – vždy ve dvojicích, kdy jsem náhodně vyvolala dvě čísla. Zde rozhodovala i rychlost vyběhnutí a reakce uvědomění si, které že to číslo jsem vlastně měl. Poslední hrou byla tzv. „Kostka smrti“ – všichni přežili 😊 A o co se vlastně soutěžilo a který tým vyhrál?  Vítězný tým měl slíbenou úlevu při prvním diktátu z českého jazyka 😊 Vítězem se nakonec stali úplně všichni, kteří se sportovního dopoledne zúčastnili, všichni makali na 100 %, fandili si, podporovali se, hráli fair play – tak to má být.

Při zpáteční cestě jsme se zastavili na výbornou zmrzlinu u Franze Josefa, někteří si spravili chuť ledovou tříští.

Moc děkuji svým šesťákům za super strávený den a paní učitelce Janě Adéeové za doprovod a skvělé fotky. Budu se těšit na další společné akce 😊

Mgr. Lucie Štěpánková, tř. učitelka

Přečteno: 38 x Naposledy změněno úterý, 14 září 2021 11:14