• VARIABILNÍ PROSTŘEDÍ

pondělí, 21 červen 2021 09:16

9. A na raftech

Zpříjemnit si konec školního roku a užít si jako třída jeden z posledních společných dní – takový byl plán 9. A na pátek 18. 6. A plán to byl vskutku zajímavý – dojet ze Starého Města do Dolního Žlebu po Labi na raftech.

Počasí slibovalo nádherný slunečný den, posádka 3 raftů se sešla v 8:30 u loděnic a po nutné instruktáži nám už nic nebránilo tomu, abychom si společně užili parádní den. Většina z nás na raftech seděla poprvé, takže byl na počátku trošku strach v očích, co od toho vlastně „máme čekat“, ale po prvním kontaktu pádla s vodou nervozita opadla.

Během jízdy proběhly lehké vodní bitvy (to abychom nedostali na sluníčku úpal), hrála hudba, zpívali jsme a volali pověstné vodácké „ahoooooooj“ na cyklisty projíždějící po cyklostezce. Po dvou hodinách jsme dojeli k přívozu v Dolním Žlebu, skoro nikomu se nechtělo ven a v očích byl vidět tentokrát smutek z toho, že „to už jsme jako tady???“

Přívozem jsme se nechali převézt na druhou stranu a v restauraci Dolní Grund si dali něco dobrého k jídlu. Holky to „prubly“ a z jídelního lístku zkusily hranolky na sladko s čokoládou. Upřímně…není moc o co stát. Pro zpáteční cestu byly dvě varianty – buď pěšky po cyklostezce a nebo vlakem. Vzhledem ke stále stoupající teplotě a plným břichům z oběda jsme se rozhodli pro vlak.

9. A – jménem celého učitelského sboru vám všem přeji, abyste vaší další životní cestou pluli v pohodě a poklidu tak, jak jste si pluli v pátek na Labi. Moc vám všem děkuji za super akci a také panu učiteli Michálkovi za doprovod.

Mgr. Lucie Štěpánková

Přečteno: 436 x Naposledy změněno pondělí, 28 červen 2021 22:11