• PROSTŘEDÍ ŠKOLY

úterý, 18 květen 2021 07:57

Poděkování - distanční výuka

Milí rodiče, žáci, učitelé,

máme za sebou všichni poměrně nelehké období, které zažíváme doufejme jednou za život. Protože věříme, že se pomalu chýlí ke konci, rádi bychom jej nějakým způsobem zrekapitulovali a vyhodnotili.

Milí rodiče a učitelé - vám všem patří obrovské poděkování za trpělivost, shovívavost a především vůli se se všemi překážkami, které nám byly kladeny, popasovat a co nejvíce svým dětem/žákům pomoci, usnadnit jim přístup k informacím a snažit se je alespoň v rámci omezených možností co nejvíce naučit. Oni jsou totiž těmi, kteří nastalou situací trpí nejvíce. Věříme, že z ní zároveň dokážou pro svůj budoucí život co nejvíce vytěžit a vyjdou z ní silnější.

Nám učitelům pandemie určitě rozšířila obzory ve využívání moderních technologií ve výuce. Naučili jsme se tvořit vlastní interaktivní materiály, natáčet pro děti vlastní videa (koho by napadlo, že i z učitele se může stát youtuber ???? )využívali programů jako wordwall, liveworksheets, oblíbené (pokud se to o testech dá řict ???? ) jsou mezi žáky testy na kahootu. Někteří žáci se pod vedením svých učitelů sházejí v online prostředí gather town, které je úžasné pro skupinové práce a učí žáky mezi sebou komunikovat a řešit zadané úkoly společně. Samozřejmě, že základem je i při výuce na dálku vypracovávání úloh zadaných v učebnicích, přesto se učitelé často nebáli sáhnout po internetových výukových programech, či zadat nějaký méně tradiční úkol. Žáci tak mohli v internetovém prostředí tvořit komiksy, falešné facebookové profily svých oblíbených osobností, plnit úkoly zapeklitých únikových her a dostávat se ze zamčených místností, zároveň také mladší žáčci trénovali pletení pomlázky, či vypracovávali jiné úkoly spojené s jarními svátky. V rámci úkolů z tělesné výchovy děti sportovaly na čerstvém vzduchu a o své aktivity se podělily se svými vyučujícími. Naprosto úžasné byly výstupy pro projekt ze zeměpisu – kreativní zpracování sluneční soustavy, i prezentace tvořené žáky napříč školními předměty jsou velmi povedené.

Pojďte se se s námi společně podívat na malou ukázku toho, jak si s našimi úkoly poradily vaše/naše děti.

Je nám ctí je učit a jsme na ně velmi pyšní!

Přečteno: 407 x Naposledy změněno úterý, 18 květen 2021 08:14