pondělí, 29 březen 2021 11:26

Biologická olympiáda - školní kolo

Dne 27. a 28. března proběhlo školní kolo Biologické olympiády.

Vzhledem ke coronavirové situaci proběhla soutěž v online podobě.
Žáci soutěžili ve dvou kategoriích - C (8. a 9 třídy) a D (6. a 7. třídy). Soutěže se zúčastnili za mladší kategorii žáci Nela Havránková, Jan Miškovský a Thahn Luan Vo. Ve starší kategorii se utkali žáci Jakub Zvěřina, Matylda Linková, Adam Miškovský a Karolína Grulichová.

V soutěži, která má tři části (test vědomostí, poznávačka, laboratorní práce), museli soutěžící předvést znalosti a dovednosti, které mnohdy přesahují běžné učivo přírodopisu na základní škole. Všichni se s jednotlivými úkoly poprali vskutku skvěle a dokázali, že mají z biologie množství nadstandardních vědomostí.

Přeci jen ale někdo měl bodů více, někdo méně a tak výsledné pořadí bylo následující:
Kategorie C

1. místo: Linková Matylda
  2. místo: Adam Miškovský
  3. místo: Jakub Zvěřina
  4. místo: Karolína Grulichová

Kategorie D

1. místo: Thahn Luan Vo
  2. místo: Nela Havránková
  3. místo: Jan Miškovský

V letošním školním roce organizátoři zrušili okresní kolo a tak ti, kteří se umístili jako první, postupují rovnou do kola krajského.

Všem účastníkům bych chtěl poděkovat, že se do soutěže zapojili. Ceny budou předány, jakmile to dovolí situace.

Přečteno: 541 x Naposledy změněno pondělí, 29 březen 2021 11:30