• MODERNÍ POMŮCKY

středa, 30 září 2020 12:03

Za mloky na Kvádrberk

Za mloky na Kvádrberk Lukáš Bartoň

Venku prší, hurá za mloky!

Dne 25. září 2020 se členové Biologického kroužku ve večerních hodinách vydali na tradiční exkurzi za mloky na Kvádrberku.

Během exkurze se účastníci seznámili nejenom se samotným zvířetem a s jeho nároky na prostředí, ale i s důvody, proč je zrovna Kvádrberk pro jeho výskyt vyhovující lokalitou.

Jako každý rok, i letos jsme začali u potůčku, který napájí rybníček v lesoparku. Pátrali jsme v něm po larvách mloků a opět je úspěšně objevili. Poté jsme pokračovali za svitu baterek k vodojemu na vrcholu Kvádrberku, kde jsme našli celkem čtyři dospělé jedince. Po cestě jsme měli šanci pozorovat i jiné druhy organismů s noční aktivitou – pavouky či střevlíkovité brouky.

Všem děkuji za účast a budu se těšit opět příště.

Mgr. Bc. Lukáš Bartoň

Galerie Obrázků