• POČÍTAČOVÁ UČEBNA

neděle, 01 březen 2020 23:13

Přípravný kurz na biologickou olympiádu

Ve dnech 14. – 15. 2. se soutěžící postupující v Biologické olympiádě zúčastnili kurzu plného přednášek, aktivit a her, jež je měl připravit na blížící se okresní kolo soutěže. Kurz probíhal v pobytovém středisku ekologické organizace SEVER v Horním Maršově. Do Maršova jsme dorazili kolem desáté hodiny, vlastní program pak s drobnými přestávkami běžel od 11 do 23 hodin a následující den pak pokračoval od 8 do 12:00. Kurz byl velice intenzivní a tematicky orientovaný na vodu a život kolem ní (letošní ročník soutěže nese název „Těžký život ve vodě“). Žáci absolvovali přednášky např. na témata vodních rostlin, vodního hmyzu, mokřadů, korálových útesů atd., to vše prokládané dílčími úkoly - během některých přednášek žáci pracovali na pracovních listech, luštili křížovku či si procvičovali poznávání organismů. Po absolvování kurzu si žáci odnášeli soubor materiálů, který jim dobře poslouží jako podklad k dalšímu studiu. Celkově se jednalo o vydařenou akci, kterou jsme si všichni užili. Nyní soutěžícím zbývá zúročit nabyté vědomosti v okresním kole soutěže, která je čeká letos v dubnu. Závěrem bych rád poděkoval RNDr. PhDr. Ivo Králíčkovi, Ph.D., jež byl hlavním organizátorem, za to, že se žáci naší školy mohli této akce zúčastnit.