• VYBAVENÍ TŘÍDY

úterý, 10 prosinec 2019 22:05

Vánoční Drážďany

Skupinka 19 žáků se v sobotu 7. prosince vydala nasát adventní atmosféru do německých Drážďan. Dorazit ráno v půl 9 na nádraží zvládli všichni včas, cesta vlakem probíhala bez sebemenších komplikací a v 10 hodin jsme zdárně dorazili na hlavní nádraží v Drážďanech. Nejdříve jsme vyrazili směr Deutsches Hygiene-Museum a i když jsme během cesty malinko zabloudili, nakonec jsme muzeum našli. Výstava byla velmi zajímavá, nejvíce žáky zaujaly interaktivní věci. Vyzkoušeli jsme si, jestli zvládneme ovládat svoji mysl, jak moc se můžeme spolehnout na své smysly nebo jak silné je naše tělo. Po dvou hodinách jsme muzeum opustili a vydali se směr Striezelmarkt. U Frauenkirche dostali žáci rozchod. Někteří se vydali prozkoumat, co dobrého si mohou dát na trzích, někteří vzali útokem nákupní centrum, někteří se vydali zahnat hlad do McDonaldu. Hodinka a půl vymezená na rozchod utekla jako voda a v půl 3 jsme se všichni opět shledali před Frauenkirche. Pak už nás čekala jen společná cesta na nádraží a odjezd vlakem zpět do Děčína. Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávený sobotní den. Budeme se těšit opět za rok.

Mgr. Lucie Štěpánková a Mgr. Oto Mašata

Galerie Obrázků