• TŘÍDA

čtvrtek, 28 listopad 2019 08:46

První místo ve 23. ročníku Ekologické soutěže

Dne 20. 11. 2019 se žáci naší školy zúčastnili 23. ročníku Ekologické soutěže v České Lípě. Naši školu representovali celkem 2 týmy. První tým byl ve složení Matylda Linková, Adam Miškovský a Alexandra Verecká. Druhý tým pak tvořily žákyně Vanessa Schachner, Markéta Mánková a Anna Patočková. Letošní ročník nesl název „Rok v přírodě“. Pro žáky byla připravena různá stanoviště zaměřená na zoologii, botaniku, mykologii, geologii a ekologii, kde plnili řadu rozličných úkolů – od praktického poznávání přírodnin po odpovídání na různé otázky. Celkem se letos soutěže účastnilo 22 soutěžních týmů z různých základních škol. Z tohoto počtu soutěžících obsadil první zmiňovaný tým 1. místo a druhý tým 5. místo, nutno podotknout, že od 4. místa nás dělil pouhý bod, od místa třetího pak bodů osm.

Rád bych všem účastníkům poblahopřál ke skvělému umístění a poděkoval za representaci naší školy v této soutěži.

Mgr. Lukáš Barto