• VYBAVENÍ TŘÍDY

středa, 13 květen 2020 09:35

INFORMACE O OBNOVENÍ OSOBNÍ PŘÍTOMNOSTI ŽÁKŮ 1. STUPNĚ VE ŠKOLE

Vážení zákonní zástupci,

v souladu s mimořádným opatřením Vlády ČR a MŠMT pro žáky 1. až 5. ročníku základní školy je od 25. 5. 2020 umožněna osobní přítomnost žáků prvního stupně v základní škole.

Zákonný zástupce je povinen vyjádřit prokazatelným způsobem (zpráva v systému Bakaláři a dodání vyplněných podkladů třídní učitelce nejdéle do 17. 5. 2020 elektronickou formou, nebo vyplněním a podepsáním podkladů na sekretariátu školy nejdéle do 15. 5. 2020) zájem o docházku žáka do školy.

Na pozdější žádosti nebude brán zřetel.

Je nutné vyplnit a dodat „Čestné prohlášení“ a „Dotazník“. (ke stažení na konci průvodního dopisu)

Nadále bude pokračovat i distanční (dálková) výuka na webových stránkách www.brezovka.estranky.cz a v platformách, ve kterých s třídními učitelkami doposud pracujete.

Docházka není povinná, avšak nepřítomnost přihlášených žáků je nutné omlouvat třídní učitelce do 3 dnů. Aktivity budou probíhat ve skupinách v maximálním počtu 15 žáků.

Složení skupin je neměnné po celou dobu (dopolední i odpolední části). O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitelka školy na základě organizačních možností zajištění stanovených pravidel MŠMT a zabezpečení zdraví Vašich dětí.

Vzdělávací aktivity jsou rozděleny na dopolední (od 8:00 do 11:40) a odpolední část (pouze pro 1. a 2. ročníky v případě vyjádření zájmu) od 11:40 do 15:30 hodin.

V případě Vašeho zájmu o obědy, budou z organizačních, hygienických a bezpečnostních důvodů zajištěny formou studených balíčků. Děti budou obědvat ve třídě v době 11.40 – 12.00 hodin.

Vážení zákonní zástupci, prosím, zvažte všechna pro a proti, která tato nová pravidla přinášejí. Vy znáte své děti nejlépe a budete vědět, zda to zvládnou (může se stát, že nebudou ve skupině se svým oblíbeným kamarádem a také třeba nebudou mít ani svou třídní učitelku – na toto je třeba děti dopředu připravit). My se pokusíme udělat to nejlepší, co bude v našich silách, avšak budeme v omezeném provozu z důvodu zajištění co možná nejvyššího stupně ochrany Vašich dětí. Proto daná situace nebude pro všechny úplně jednoduchá a prosíme tak o shovívavost.

Moc děkuji za spolupráci v této nelehké době.

Mgr. Alena Čuříková

Přečteno: 685 x Naposledy změněno středa, 13 květen 2020 10:19