• TŘÍDA

pátek, 01 listopad 2019 14:48

Ptačí budky - čištění

V pondělí 21. 10.2019 se žáci biologického kroužku účastnili čištění a kontroly budek, které rozvěšovali společně se strážci přírody letos na jaře v prostorách zámeckého parku. Celkem takto bylo vyvěšeno 9 budek, sedm z nich bylo během hnízdní sezóny obsazeno sýkorou koňadrou případně sýkorou modřinkou. Žáci se tedy na vlastní oči mohli přesvědčit, že budky plní svůj účel. Během vybírání starých hnízd se pod vedením zkušeného ornitologa pana Miroslava Půlpána seznámili s tím, jak rozeznat, která ze dvou zmíněných sýkor budku obsadila. Pro některé žáky byl možná trochu šok, když v jedné z budek objevili mrtvá mláďata sýkor koňader. Pokud v každé z obsazených budek proběhlo dvojí hnízdění lze v tomto roce odhadovat počet vyvedených mláďat na 42 kusů (za předpokladu průměrného počtu tří mláďat na hnízdo). I v příštím roce budou žáci budky udržovat ve funkčním stavu a sledovat, jaké druhy ptáků v nich hnízdí.

Na závěr bych si zde dovolil poděkovat pánům Miroslavu Půlpánovi a Davidu Bourovi za jejich čas a ochotu podílet se na vzdělávacích aktivitách, které realizuji s žáky naší školy.

Galerie Obrázků