Možná by se zdálo, že když plyny většinou nevidíme ani necítíme, jsou nudné. Ale opak je pravdou.
Bavili jsme se o vzduchu, kyslíku, oxidu uhličitém i o propan-butanu.
Pomocí několika pokusů jsme si ukázali, jak dokážeme přítomnost vzduchu a že má vlastně docela velkou sílu.
Děti si vyzkoušely, jak vyrobit oxid uhličitý. Pak pomocí něj vyrobily bublinky v minerálce, ale i uhasily ohýnek. Ukázali jsme si i pár oblíbených pokusů - sopku, sloní zubní pastu nebo přelévání hořlavého plynu.
A vše jsme zakončili balónkovými raketami, které létaly po celé třídě.




