středa, 13 květen 2020 14:48

Beseda s bývalými deváťáky

V pátek 12.4. navštívilo naši školu 15 bývalých deváťáků z různých středních škol: SŠ řemesel a služeb, Děčín IV, Ruská 147, SŠ lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VI, VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní Děčín, Obchodní akademie a jazykové školy v Ústí n. L., Střední průmyslové školy stavební a SOŠ stavební a technické v Ústí n. L., TRIVISu v Ústí n. L., SŠ pedagogické, hotelnictví a služeb v Litoměřicích, SPŠ TOS Varnsdorf, VOŠ sklářské a SŠ v Novém Boru.

Žáci 8. ročníku se starších spolužáků vyptávali na jejich výběr SŠ, průběh přijímacího řízení, na nové spolužáky i vyučující, náročnost studia, akce pořádané na jednotlivých SŠ, vybavenost škol, bydlení na internátu apod. Měli tak možnost získat informace o přijímacím řízení a studiu na středních školách přímo od svých vrstevníků, studentů 1. ročníku SŠ.