• REKONSTRUOVANÁ ŠKOLA

čtvrtek, 27 červen 2024 15:59

Červen v ŠD

A je za námi poslední měsíc tohoto školního roku 2023/2024.

První polovinu měsíce jsme se zabývali tématy - městské slavnosti, Den otců nebo Ovocný den. Družinu zdobily obrázky ohňostroje, letních omalovánek.
V druhém týdnu, když jsme pořádali Ovocný den, jsme se věnovali zdravé výživě, vyplňovali křížovky s tajenkou, hráli hry s ovocnou tematikou a tvořili jahody a ananasy z papíru, modelovali oblíbené ovoce nebo malovali ovocné zmrzliny či poháry.
Nezapomněli jsme na tatínky, do neděle 16. června jsme pro ně vystavili dotazníčky, jak vidí děti své otce, vytvářeli přáníčka nebo vyráběli medaile.
I tento měsíc si děti hrály své oblíbené stolní hry, stavěly tobogány, své stavby z lega, sevy, z dřevěných kostek a další hry u stolků i na kobercích.
Druhá polovina měsíce už začala být z vyprávění cítit těšením na prázdniny. Nechyběla četba nebo poslech různých dobrodružných příběhů a pohádek. Povídání o našich i exotických zvířatech, řešení různých úkolů, rébusů a her. Malování na téma prázdniny u vody, západ slunce u moře, podmořská hladina a prázdninové oblečení.
Děti si připomněly skládání čepic a loděk z papíru, užily si Vlaštovkiádu.
Snažíme se o dostatek pohybu dětí, hrajeme tedy hry, cvičíme a soutěžíme jak v prostorách ŠD tak i venku. Tento měsíc děti využívaly hřiště na kopanou a dle dalšího zájmu různé sportovní pomůcky a barevné křídy. Ve velkých vedrech jsme
pobývali na zahradě MŠ, ve stínu pod stromy. Vždy dbáme na pitný režim.
Připravili jsme všechna oddělení na příští školní rok - zkontrolovali jsme hry, puzzle, stavebnice, děvčata umyla panenky a chlapci svá auta a další drobné hračky.

A teď už konečně hurá na prázdniny!!!

Těšíme se na vás v září - vychovatelky ŠD!

Přečteno: 48 x Naposledy změněno čtvrtek, 27 červen 2024 23:27