Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • VYBAVENÍ TŘÍDY

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
pátek, 07 červen 2024 09:07

Akce ŠD - Květen ve školní družině

I květen jsme si ve školní družině užili.

Počátkem měsíce jsme se začali věnovat tvoření pro maminky, kdy se děti těšily na neděli 12. května, aby je obdarovaly svými srdíčky, přáníčky nebo květinami. Učili jsme se pro maminky básničky, malovali jejich portréty a vyplňovali tzv. dotazníky, u kterých se maminky dost pobavily. Připomněli jsme si také Den rodin.

Témata jarní přírody se prolínala ve všech činnostech školní družiny. Probírali jsme jarní květiny, zvířata, připomněli si Světový den včel a jejich důležitost pro život lidí. 
 
V rukodělných činnostech jsme malovali šeříky a další květiny, tvořili berušky, mravence, včelky a také žirafy. Teplé dny nám dělaly chutě na nanuky, melouny a jahody, bohužel jen z papíru. Také jsme proměnili tématickou výzdobu v odděleních a v prostoru ŠD.
 
Jarní zábavu nám dělaly pracovní listy, omalovánky, obrázky s rozdíly dle výběru dětí nebo jako skupinové soutěže. 
 
Hodně jsme zpívali, protože jsme se připravovali na KARAOKE ŠD, také trénovali rytmus, hráli Zlatou bránu a další zábavné pohybové hry například podle daných kartiček.
 
Obrázkové a jiné hádanky, kvízy, četba a práce s časopisy nesměly chybět.
 
Volné hry u stolků a na kobercích zastupuje mimo jiné hra Bingo, Lékoica, dětské karty, různé druhy kostek a stavebnic.
 
Venku jsme často sportovali a připravovali se na účast na OH/ŠD města. Děti na dvoře malovaly křídou spoustu obrázků, bludiště a různé hry, například Panáky. Podařilo se nám vidět přírodní úkaz - mrak ve tvaru srdce.
 
Poslední týden května patřil oslavě MDD v odděleních, na dvoře a hřišti ZŠ.
 
vychovatelky ŠD
Přečteno: 62 x Naposledy změněno čtvrtek, 13 červen 2024 23:09