čtvrtek, 30 prosinec 2021 16:04

Testování žáků od 3. ledna 2022

Od 3. 1. do 16. 1. se všichni žáci (neočkovaní, očkovaní i v ochranné lhůtě po onemocnění Covid-19) 2x týdně testují antigenními testy a to vždy v pondělí a ve čtvrtek nebo první den vyučování v daném týdnu.

Žáci, kteří chodí do školní družiny, jsou testováni ihned po příchodu do družiny.

Žáci, kteří odmítnou testování, musí ve škole nosit po celou dobu roušku (zdravotnickou nebo nano roušku) nebo respirátor bez výdechového ventilu.

V případě výskytu pozitivního výsledku AG testu při čtvrtečním testování, nastává ve třídě režim „TestToStay“ až do negativního výsledku RT-PCR testu žáka s AG+.

Režimová opatření pro žáky, kteří byli v jedné třídě, skupině nebo oddělení v průběhu 2 dnů před provedením tohoto testu s pozitivně testovaným žákem:

• každé ráno antigenní testování;
  • používají ochranné prostředky dýchacích cest po celou dobu vzdělávání (zdravotnická nebo nano rouška, respirátor bez výdechového ventilu);
  • vykonávají aktivity odděleně od ostatních dětí nebo žáků (od ostatních tříd, oddělení atd.) tedy zachování principu homogenity dané skupiny;
  • dodržují odsup od ostatních osob při konzumaci potravin a pokrmů včetně nápojů 1,5 m (děti a žáci z dané třídy mohou sedět společně u stolu, ale musí sedět s odstupem od dětí a žáků z jiných tříd);
  • nesmí cvičit ve vnitřních prostorech; při cvičení ve venkovních prostorech se převlékají s odstupem od ostatních osob a nesmí použít sprchy;
  • nesmí zpívat, pokud nelze od ostatních osob dodržet odstup 2 m.

Mimořádné opatření Č. j.: MZDR 14600/2021-26/MIN/KAN naleznete v pdf příloze tohoto článku.

za vedení školy
Mgr. Pavla Vysoká